Leak Stereo 130 Walnut
44 000 ₴
39 600 ₴
- В наявності
Leak Stereo 130
Британська компанія Leak після чотирьох десятків років молотку представила новий продукт — інтегрований підсилювач Stereo 130. Новинка ґрунтується на класичній моделі Leak Stereo 30, випущеній 1963 року. Той підсилювач став свого часу першим серійним повністю транзисторним підсилювачем без трансформаторів на виході.
Інтегровальний підсилювач Leak Stereo 130, за задумом компанії, може стати серцем будь-якої аудіосистеми, оскільки готовий працювати і з цифровими, і з аналоговими джерелами: на борту в нього та ЦАП на базі ES9018K2M, який розуміє сигнали в 32 біт/384 кГц PCM і в DSD256, і MM-лікокоректор. З входів доступні лінійні аналогові, коаксіальні, пара оптичних, USB, плюс можна передавати сигнали через Bluetooth — є підтримка aptX. Підсилювач працює в класі AB, а під час розроблення компанія чималою увагою приділила ретельному екрануванню елементів, використовувала роздільні низькошумні блоки живлення для критично важливих вузлів і розділила ланцюги аналогових і цифрових сигналів. На 8 Ом підсилювач видає по 45 Вт на канал, а на 4 Ом — по 65 Вт.
На алюмінієву фронтальну панель, разом із селектором входів і регулятором гучності, винесені два регулятори темброблока, кнопка «Direct» і вихід на навушники. Підсилювач Leak Stereo 130 доступний у двох варіантах оброблення: в алюмінії або з додатковими декоративними панелями з горіха.
Огляд підсилювача Leak Stereo 130 і CD-програвача Leak CDT
Leak Stereo 130:
О, вже цей ретро-дизайн... Багато брендів залучають до допомоги потенціометра зі стрілочками. Наче вже ретро, а інші елементи керування за залишковим принципом розташовуються навколо стрілок.
У Leak пішли по складному шляху — це ретро в стилі ретро. «Таке собі радіо з 70-х років», - думав я, розглядаючи фотопіддосвідченого за день до тестування. Але варто було побачити Stereo 130 наживо — і він підкорив мене. Складно сформувати, у чому саме справа. Найімовірніше, це поєднання алюмінієвої лицьової панелі та корпусу з натурального горіха. Але й елементи керування на лицьовій панелі не губляться, за них чіпляється погляд — і не знаходить нічого зайвого.
Дуже гармонійно, хоч і в різних формах, на лицьовій панелі розмістилися «крутки» регулювання гучності та вибору входу, ручки регулювань теброблока та прямокутна кнопка «direct», яка гріє душу м'яким червоним світлом діода, а також кнопка «power» з таким само діодом і роз'єм для під'єднання навушників під штекер 6,3 мм. Нижня частина лицьової панелі пофарбована в чорний колір — нанесений на неї логотип «Leak» залишається сріблястим. Дерево корпусу обрамляє лицьову панель із невеликим виступом — є впевненість, що вона дуже затишно там почувається.
Задня панель теж алюмінієва та сповнена роз'ємів комутації — попри скромні габарити підсилювача, їх тут непристойно багато. Почнемо з аналогових: це чотири пари роз'ємів формату RCA. Дві пари з них використовуються для приєднання зовнішніх аналогових джерел, третя — це роз'єми ММ-ліхокорректора. Четверта пара — вихід із підсилювача. Трохи правіше розмістилися дві пари терміналів для під'єднання акустичних кабелів.
Права частина панелі в більшій частині відведена для цифрових входів і виходів — адже всередині Leak Stereo 130 є ще й ЦАП! ESS Sabre ES9018K2M дає змогу інтеграції перетравлювати DSD256 і PCM до 32 біт/384 кГц. Для отримання цифрового сигналу є два оптичні входи, USB Type B і коаксіальний роз'єм. Для передавання — один коаксіальний та один оптичний виходи. Для з'єднання підсилювача та зовнішніх пристроїв через Bluetooth використовується протокол aptX. Тут же передбачені два роз'єми для комутації підсилювача, наприклад, у систему розумного дому: Triger IN і Link формату 3,5 мм.
Митрохи починаємо звикати, що апарати таких розмірів найчастіше працюють у класі D або його похідних. Leak же вирішили не змінювати традицій — Stereo 130 працює в класі АВ. Адже за основу нововипеченого інгредієнта був взятий його далекий предок із 70-х — Leak Stereo 30, який донині користується увагою шанувальників вінтажного звуку. Схожість проглядається і в дизайні — не дізнатися Leak просто неможливо.
Потужні характеристики Stereo 130 за сучасними мірками не надто вражають: це 45 Вт на канал під час навантаження 8 Ом і 65 Вт за 4 Ом. Але й не кожна пара акустики вимагає від інтегрального підсилювача параметри зварювального апарату, струму та потужності якого часто бувають надлишкові в домашніх умовах. За інформацією від виробника, інтеграційник обладнаний тороїдальним трансформатором на 200 ВА, аналогова та цифрова частини мають роздільні ланцюги, а всі важливі елементи схемотехніки зазнали ретельного екранування.
Leak CDT:
Вони створені для того, щоб стояти поруч і завжди бути разом. Коли Stereo 130 візуально доповнюється CD-транспортом Leak CDT — естетичне задоволення зростає яскраво. Навіть мені, шанувальнику всіляких кав'як-рішень у дизайні, ця парочка створила відчуття затишку та комфорту — і жодні новорічні брутальні хлопці на сусідній стійці не були в силах цьому перешкодити.
Зовні лицьова панель CDT виготовлена в тому ж стилі, що й Stereo 130 — це прямокутні сріблясті кнопки, які розмістилися на нижній чорній облямці фронтальної панелі. Трохи вище — найбільш примітивний дисплей, для зображення необхідного мінімуму інформації про CD. Немінно, що техніки з Leak покупилися на крутіший дисплей — просто він не влетів би в дизайнерську концепцію.
Ліва від дисплея — щілинний слот для завантаження CD. А під ним, поруч із кнопками керування відтворенням, є роз'єм USB Type A — аматори слухати музику з зовнішніх твердотільних накопичувачів можуть дібрати головою, причувши очі. Підтримуються носії формату FAT16 і FAT32, а також формати аудіо WAV, MP3, AAC і WMA з максимальною частотою 48 кГц.
Комутація на тильній панелі має тільки цифрові виходи, оскільки свого ЦАПа у CDT немає. Інженери Leak вирішили, що одного коаксіального й одного оптичного виходу буде цілком досить. Крім того, вони заснували для CD-привода окремий ланцюг живлення й надійне екранування, щоб уникнути будь-яких перешкод. А за точність роботи приводу відповідає тактовий генератор із температурною компенсацією.
До речі, обидва апарати випускаються у двох дизайнерських рішеннях: у дерев'яному корпусі та у звичному металевому. На мій смак, дерев'яні корпуси мають цікавіший вигляд, але й цінник за використання натурального горіха трохи вищий.
Можна з упевненістю сказати, що свіжий вітер інвестицій підштовхував розробників Leak у правильний бік. Перші після довгої перерви компоненти вийшли у світ із повною радістю підкорювати сетапи, заточені під якісне відтворення аудіо. Leak з увагою ставляться як до дизайну, так і до звучання своїх пристроїв — адже в такий відповідальний момент вони просто не могли дозволити собі промахнутися. І потрапили точно в ціль!
Компанія LEAK рекомендує використовувати акустичні системи Wharfedale Denton 85 и Wharfedale Linton у складі системи Stereo 130.
Характеристики Leak Stereo 130
- Пульт д/у: у комплекті
- Вбудований ЦАП: ES9018K2M
- Розрядність ЦАП: 32 біти
- Частота дискретизації ЦАПа: 384 кГц
- Частота відтворення: 20 Гц — 20 кГц
- Співвідношення сигнал/шум: <108 дБ
- Коефіцієнт нелінійних спотворень: 0,005>#/p####
- Каналів посилення: 2
- Потужність на канал: 65 Вт (4 Ом), 45 Вт (8 Ом)
- Габарити: 326х146х276 мм
- Маса: 8,3 кг
Основні | |
---|---|
Виробник | LEAK |
Стан | Новий |
Тип роз'єму | USB |
Користувацькі характеристики | |
Колір корпусу | Walnut |
- Ціна: 39 600 ₴