Домашній кінотеатр Harman/Kardon Radiance 2400
184 000 ₴
- Немає в наявності
Harman Kardon Radiance 2400 (HKRADIANCE24BLKEU)
Явальний собою ідеальне поєднання елегантного мінімалістичного дизайну та матеріалів преміумкласу, система Harman Kardon Radiance 2400 обладнана двома ультратонкими підлоговими колонками та потужним сабвуфером, що забезпечують багату та деталізований звукову картину. Технологія Constant Beamwidt охоплює звуком весь простір, даючи змогу всім присутнім отримати однаково бентежні враження від прослуховування. Компактний цифровий концентратор під'єднується до Вашого ТВ та інших AV-пристроїв, а Wi-Fi надає вільний доступ до Ваших улюблених сервісів потокового передавання музики у форматі HD. Ви просто не повірите своїм вухам і очам.
Як фронтальні сателіти використовується пара ультратонких (5 см завширшки й 6 см завглибшки) напольників зростом 1,8 м. Усередині кожного розміщений ряд зі спеціальним способом відкаліброваних широкосмугових 1,25-дюймових динаміків — ось звідки такі габарити. Система підтримує початково запатентовану Harman для професійного обладнання технологію Constant Beamwidth. Це спеціальне настроювання діаграми спрямованості, покликане забезпечити однакове звучання для всіх слухачів у кімнаті. Пошук «солодка пляма прослуховування», за твердженнями Harman, власникам Radiance 2400 більше не доведеться.
В основі кожного сатиту розташовані бездротові ресивери, цифрові перетворювачі та підсилювачі, доповнені технологією Harman Digital Loop Amplifier. Вона покликана компенсувати вади посилення класу D. На низьких частотах працює активний 200-Вт 10-дюймовий сабвуфер. Сигнали для акустики формують цифровий хаб Harman Kardon Radiance. Фактично, це бездротовий передпідсилювач із роз'ємами для під'єднання джерел звуку. До того ж він підтримує Chromecast і AirPlay, тобто здатний бути повністю самостійним.
Крім застосунків для потокового аудіо цифрового хаб може керуватися через вбудований LCD-дисплей, комплектний пульт ДК з під'єднанням через Bluetooth або зі смартфона. На початку цього року система Radiance 2400 була відзначена нагородою Best of Innovation на виставці CES 2021 у категорії High-Performance Home Audio або Video.
Огляд Harman/Kardon Radiance 2400
Активна акустика — ультразручна річ для тих, кому хочеться отримати все й відразу з мінімальними заморочками. І так, у нас, звичайно, весь портал про заморочки, деталі, нюанси та інше, але іноді знаходить такий настрій, коли хочеться просто взяти готове рішення, розставити його елементи на місця за п'ять хвилин, за інші п'ять хвилин налаштувати, а потім впасти в крісло та насолоджуватися. І новий трифонік від Harman Kardon цієї концепції відповідає сповна.
У Harman Kardon дизайн завжди йде рука об руку з технологіями. Культової техніки бренд випустив чимало. Чого варті, наприклад, прозорі мультимедійні Soundstics, округлі портативні Omni та Onyx, та навіть нова лінійка розумних колонок Citation — всі вони мають цікавий вигляд. Але те, що вони гарні, не заважає їм непогано грати — і виходить етакий два в одному: і звуковостворювальний пристрій, і практично об'єкт сучасного індустріального мистецтва.
Інженерам Harman Kardon я вдячна за те, що вони й далі експериментують з матеріалами та намагаються отримати від незвичайних форм і дизайнів максимум із погляду звуку, використовуючи сучасні технології. І Radiance 2400 — не виняток.
Дивись на картинку та уявляєш: про тоненькі стрункі колоночки, ну який у них може бути звук. А потім тобі привозять коробку масою на півцентнера та стає зрозуміло, що характеристики потрібно було читати уважніше. Тому що ці «тонкі стрункі колоночки» заввишки — 176 см, корпус у них виготовлений з алюмінію, а в його основі міститься товстий і широкий диск-противага. Так, навіть із диском один стовпчик важить лише 8 кг, що за стандартами підлогових підлог не так уже й багато, але габарити від цього менш солідними не стає.
Колонки складаються з двох елементів: нижнього блока з противагою та модулями керування й верхнього, у якому встановлені динаміки. Друг з одним елементи з'єднуються за допомогою гібридної магнітно-механічної системи: їх потрібно поєднати, а потім повернути один відносно одного до клацання. Збирання займає хвилину.
Друга частина комплекту Radiance 2400 — це сабвуфер. Він активний, бездротовий, товстенький і округлий. Якщо в фронтальних колонок динаміки оформлені алюмінієвою сіткою, то сабвуфер обернуто м'якою тканиною в стилі рогожки — схожа використовується в системах лінійки Citation. Третім елементом комплекту є хаб. У хабі зосереджена вся комутація — Ворох роз'ємів HDMI й аудіовходів. Плюсом до цього фронтальну панель прикрашає невеликий сенсорний екран, за допомогою якого можна возитися з параметрами.
На те, щоб зібрати трифонік і привести його в робочий стан, йде менше п'яти хвилин — якщо не враховувати пошук ідеального місця під сабвуфер. На те, щоб під'єднати трифонік до домашньої мережі, вистачає хвилини: для цього Radiance 2400 використовує платформу Google Home. У системи є підтримка Spotify Connect, Google Chromecast, AirPlay 2, навіть Bluetooth 4.2 на борту — і до того ж її бачить Roon. З інтерфейсів доступні аж п'ять HDMI — чотири входи й один вихід із підтримкою ARC. Плюсом до них є роз'єм Ethernet для дротового під'єднання до домашньої мережі (я використовувала Wi-Fi), оптика і 3,5-мм аудіовхід. Для сервісного обслуговування призначені MicroUSB та один закритий заглушкою вхід. Ще поруч із роз'ємами розміщена кнопка скидання налаштувань.
З хаба можна вибрати кілька пресетів звучання — доступні «Музка», «Голос», «Фільм». Різниця відчутна: останній додає нізів і якоїсь блокбастерності, тоді як «Музка» якось збирає композиції та робить їх чіткішими.
Система, що складається з двох незалежних колонок, активного сабвуфера та хаба, має одну особливість: кожному її елементу потрібна своя розетка. Тобто тут їх потрібно аж чотири. Кабелі живлення, що йдуть у комплекті, всі однакові — двопінові, з вузькими маленькими вилками й однією довжиною. Друг з другом усі елементи системи спілкуються за протоколом WESA. Колодка та сабвуфера біля роз'єму для під'єднання живлення мають також роз'єм для сервісного обслуговування та кнопку скидання налаштувань. У сабвуфері для них передбачена невелика ніша під овальним фазоінвертором, у колонках же вони вбудовані в постамент.
Металеві стовпчики, якими є колонки, насправді не такі прості, як здаються. У кожному каналі є по 24 динаміки діаметром 1,25 дюйма. Розробники Harman Kardon постаралися зробити ідею лінійного масиву, що часто трапляється в концертній і професійній акустиці. Принадність лінійного масиву полягає в тому, що вертикально розташовані джерела звуку створюють не сферичну хвилю, а циліндричну, і така хвиля залишається гучною на більшій відстані, плюс звучить однаково в досить великому діапазоні висот.
Щоправда, традиційні лінійні масиви зазвичай розташовуються в трохи вигнутих за вертикаллю корпусах — так вони б'ють далі та рівномірніше. Але інженерам Harman Kardon потрібно було зберегти стрункість Radiance 2400, тож у колонках повстю працює DSP. Свою реалізацію лінійного масиву в Harman назвали Constant Beamwidth Technology. Вони вже давно використовують її в професійній техніці, але Radiance 2400 стала першою домашньою системою з такою конфігурацією динаміків.
Цікавий момент полягає в тому, що колонки, судячи з усього, не ідентичні. Якщо зазвичай в активних системах формату «акустика плюс хаб з комутацією» правий і лівий канали можна без проблем міняти, лише клацаючи перемикачем на задній стінці, то в Radiance 2400 одна колонка підписане як ліва, а інша — як права. Можливо, це якраз пов'язано з точним калібруванням динаміків під роботу у форматі лінійного масиву. У нижній частині колонок, крім роз'ємів і противаги, міститься і вся інша електронна начинка. Це і модулі бездротового зв'язку для спілкування з хабом, і посилення — по 125 Вт на канал. Посилення зроблене за технологією Digital Loop Amplifier, яка автоматично коригує помилки в сигналі та намагається передати музику з мінімумом спотворень.
У сабвуфері встановлений 10-дюймовий динамік — він виведений на фронтальну панель, але його не видно, тому що з усіх боків, крім верхньої й нижньої, корпус закритий тканиною. Сам сабвуфер — неймовірно простий і акуратний округлий паралелепіпед із трохи вигнутою верхньою кришкою. Найскладніший момент у настроюванні Radiance 2400 — це пошук правильного місця для встановлення сабвуфера. Все інше так просто, що навіть і говорити про це не варто.
Акустика, бувши неймовірно тонкою й не маючи фазоінверторів, однаково звучить що в кутах, що у вільному просторі. Так, постамент діаметром майже в півметра не дає його заточити впритул до стіни, але загалом з розташуванням колонок у кімнаті немає жодних проблем — поставити їх можна куди завгодно, головне розгорнути вбік слухача. Спрямованість у цієї акустики дуже цікава. Той самий sweet spot дуже вузький навіть за паралельного розставляння, а ось простір, у якому Radiance 2400 грають «не ідеально, але все ще класно та весело» — широке. Якщо на прикладі, то колонки охоплюють звуком П-подібний диван і видають цілком захопливий саунд, але максимальну якість вдасться отримати лише сів ідеально по центру.
Ще одна особливість, пов'язана з геометрією Radiance 2400, полягає в тому, що найкраще ця акустика розкривається в середньо-дальньому полі, тобто на відстані від трьох метрів. Причина криється в габаритах: найнижчий динамік розташований на рівні 85 см від підлоги, а верхній, відповідно, десь на рівні 175, і під час прослуховування акустики з ближчої відстані втрачається цілісність звучання. Загалом, це витончена та тонка система для досить великих приміщень. І бажано — з високими стелями. У хрущівці вона відчуватиметься не дуже доречно.
Якщо поглянути на хаб, стане зрозуміло, що Radiance 2400 дуже хоче бути повноцінним центром мультимедійної системи та взяти на себе не тільки музику, але також озвучення кіно та ігор. Про це говорять аж чотири входи HDMI — для консолей, плеєрів та інших джерел.
Я переглянула «Матрицю: Вхилення» (яка мені доречна, сподобалася) і можу сказати, що блокбастерну епічність комплект цілком може передати. Конструкція у форматі лінійного масиву дає змогу Radiance 2400 створити «стіну звуку», яка повністю накриває тіло та дає той самий ефект масштабу. Поділ каналів чудовий, сабвуфер у разі правильного встановлення надає саме стільки дурі, скільки потрібно, не доглядаючи в зайвий прогуля, але передаючи саме те відчуття грандіозності, яке закладено в таких фільмах. Голоси на місці — живі, щільні, емоційні, сцени об'ємна, вибухи дотикаються і в них немає зайвого довгих післязвучок, що забивають собою наступні за екшеном діалоги.
Звичайно, з багатоканальною системою вона не зрівняється — але, можливо, Harman Kardon у майбутньому випустить парочку тилових сателітів, які можна буде докупити до системи та подружитися з хабом. Технологічно, Moves, це буде нескладно реалізувати. А там уже й за допомогою ПЗ розділити фронти так, щоб верхні динаміки озвучили Atmos-канали... Але й у тому вигляді, у якому є Radiance 2400 дає змогу отримати частину кінотеатрального захоплення від перегляду фільмів.
З музикою все набагато цікавіше. Те, що акустика вибудована за принципами професійної техніки, відчувається в її поданні — для дизайнерської системи Radiance 2400 грають занадто рівно. Немає якоїсь зайвої лайфстайловості з піддутим мідбасом, химерної яскравості на високих частотах — всього більш ніж у міру. Звук рівний, приємний, докладний і водночас він зберігає емоційність композицій, надаючи їм якусь концертність.
Формат акустики дає їй змогу грати велику — та сама хвиля звуку, яка обволікає в кіно, якраз і створює відчуття концерту на якомусь великому майданчику під час прослуховування музики. Голоси чисті, подихи, згладження й ахи перед початком рядків не пропадають і не скрасуються. Що Лана дель Рей, що Пітер Стіл, що Тілль Ліндеманн звучать об'ємно, жваво. Концерт Rammstein «Live Aus Berlin» кінця минулого століття Radiance 2400 відіграли з правильним масштабом. Може, трохи бракувало зласті гітар і загальної напористості в зоні мідбасу — там, де сателіти якраз зшиваються із сабвуфером, але саме відчуття живого виступу система відтворила прекрасно, не пропускаючи ефектності звуку та концертного ембіента.
У джазі маленькі динаміки працюють шустро та точно, вірогідно передаючи саксофенні істерики та пляску верхнього регістру клавішних і не змішуючи їх один з одним. Кожен подих, кожне торкання струн можна за бажання відстежити. Через це, правда, у деяких композиціях втрачається цілісність і спостерігати за деталями стає цікавіше, ніж просто слухати музику.
Ефект «стіни звуку» чудово показав себе в галасливих треках — різному індастриалі, джаз-роке, нейрофанці та дарвейві. Завдяки своєму формату акустика змогла суто фізично передати відчуття накочувального ритмічної лаванди саунда. Щоправда, цей ефект позначився на побудові сцени в усіх жанрах — вона здавалася куди простішою і водночас витягнутою підвись. Волокалісти грали від стелі та практично до підлоги, стаючи справді гігантськими, і якщо на будь-яких агресивних треках, заряджених яскравими емоціями, це було доречно, щось повільніше, ніж still-версія «The Day The World Went Away» від Nine Inch Nails або балад Віллоу Сміт із альбому «R I S E» звучала занадто великою, губила частину інтимності та ліричності.
Система, здається, у принципі спроєктована з прицілом на те, щоб грати голосно та масштабно, але водночас вона не втрачає детальності у звучанні на 4% гучності (зазвичай, я вмикала в діапазоні від 40 до 60 залежно від контенту). Все в мелодії залишається розбірливим і характер не змінюється: Radiance 2400 не починають ніжно муркотіти, а надалі бути точними та чіткими.
Однак найяскравіші враження я отримала не від звуку, а від того, наскільки легко з цією системою взаємодіяти. Вона надзвичайно елементарно впроваджується в життя. Підружити її зі Spotify, кинути на відтворення музику з Tidal або Deezer, запустити трек із власної бібліотеки файлів, відкривши Roon і", як Chromecast Device або AirPlay Device — справа двох торкань екрана. І не потрібно ставити жодних додаткових сторонніх застосунків, затамовуючи телефон. Правильна та зручна реалізація ПЗ, що дає змогу взаємодіяти із системою, становить левову частку користувацького досвіду, і те, що навколо Radiance 2400 не потрібно стрибати з кабелями, бубном, кількома перезавантаженнями — це прекрасно.
Активна акустика спочатку замислюється як універсальне рішення для тих, хто хоче докласти мінімум зусиль і отримати максимум результату. І в Harman Kardon Radiance 2400 універсальність зведена практично в абсолют. Додайте до цього досить спокійний, істинний характер звучання з невеликою просадкою в мідбасовому діапазоні — і вийде чудове рішення формату «все-в-одному», яке ще й має цікавий вигляд.
Звичайно, він має свої особливості: те, що потрібні чотири розетки, те, що грає найкраще система в середньому-дальньому полі, те, що сабвуфер доведеться рухати кімнатою в пошуках ідеального положення, те, що у звичайній квартирі з низькими стелями стовпчики Radiance 2400 почуватимуться тісно. Та й звук, який прагне до професійного, теж не кожного влаштує. Але я не можу згаяти, який комплект обладнання — пасивні підлоговільники, сабвуфер, підсилювач і стример — за аналогічну вартість матиме ті ж функції й хоч трохи схожий характер звучання.
Особливості Harman/Kardon Radiance 2400
Елегантний і приголомшливий дизайн
Матеріали преміумкласу поєднуються з елегантним мінімалістичним дизайном, завдяки чому акустична система ідеально гармоніює з гладким дизайном сучасного ТВ. Зовні Harman Kardon Radiance 2400 є справжнім витвором мистецтва, а її звучання — неймовірним.
Найкращий звук у своєму класі
Спадщина й ультрасучасні дослідження Harman Kardon в зоні звуку зробили Harman Kardon Radiance 2400 ідеальним гучномовцем, здатним чути кожну ноту так, як задумував музикант.
Технологія Constant Beamwidth.
Ця запатентована Harman акустична технологія Широкого променяTM використовує 24 точно відкалібровані динаміки на кожну колонку, для створення широкої зони комфортного прослуховування, що дає змогу чути чудовий звук абсолютно в будь-якій точці приміщення, хай де Ви будете.
Легке та зручне під'єднання компонентів
Система Harman Kardon Radiance 2400 наділена цифровим концентратором-розгалужувачем, що містить широкий набір вхідних роз'ємів для швидкого під'єднання Ваших улюблених аудіо та відеопристроїв, як-от ТВ, ігрові консолі, телетюнери або Blu-ray програвачі.
Потокове передавання музики через Wi-Fi і Bluetooth
Harman Kardon Radiance 2400 містить у собі вбудовані Chromecast TM і AirPlay, що дають змогу здійснювати потокове передавання музики у форматі HD з улюблених стримінгових сервісів. Також у наявності Bluetooth, тому можливості системи безмежні.
Інтуїтивно зрозумілі елементи керування
Завдяки яскравому LCD-дисплею й повністю інтуїтивно зрозумілим елементам керування, Ви можете легко налаштувати систему Harman Kardon Radiance 2400, переглядати інформацію про відтворення в поточний момент треку, і керувати своїми враженнями.
Легке настроювання
Колонки та сабвуфер Harman Kardon Radiance 2400 під'єднуються до цифрового концентратора через бездротову мережу. Вам усього лише потрібно під'єднати кабелі живлення й запустити просту процедуру налаштування через застосунок Google Home, або за допомогою параметрів Apple на Вашому iPhone або iPad.
Бездротовий multi-room
Дає змогу окремій звуковій доріжці поширюватися й звучати по всьому будинку або відтворювати різну музику в кожній кімнаті. Просто під'єднайте до Вашої системи інші багатокімнатні колонки, як-от колонки серії Harman Kardon Citation, щоб створити музичну систему для всього дому та керувати музикою з планшета або смартфона.
Захопливий бас
Компактний і водночас сильний 10-дюймовий (254-мм) сабвуфер із глибоким об'ємним басом із потужністю 200 ватів — це все, що потрібно для пожвавлення улюблених фільмів і отримання емоцій від музики.
Можливість приховати цифровий концентратор
Керування будь-якими параметрами Harman Kardon Radiance 2400 виконується за допомогою пульта дистанційного керування Bluetooth, у такий спосіб Ви можете легко приховати цифровий концентратор-розгалужувач, помістивши його за телевізором або в шафу.
Характеристики Harman Kardon Radiance 2400
- Вихідна потужність сабвуфера: 200 Ватів RMS
- Частотна характеристика: 35 Гц - 20 кГц
- Перетворювачі акустичної системи: 24 x 32 мм (1,25 дюйма)
- Перетворювач сабвуфера: 250 мм (10 дюймів)
- Відеовхід HDMI: 4
- Відеовихід HDMI (з поворотним аудіоканалом): 1
- Версія HDMI HDCP: 2.3
- Аудіовходи: 1 Optical, 1 Aux, Bluetooth, Wi-Fi Audio
- Версія Bluetooth: 4.2, Бездротова мережа: 802.11 a/b/g/n/ac, Частотний діапазон 2.4G Wi-Fi: 2412- 2472 МГц
- Габарити акустичної системи (Глибина x Висота): 320 мм x 1769 мм
- Вага акустичної системи: 7,6 кг
- Габарити сабвуфера (Ширина x Висота x Глибина): 296 мм x 400 мм x 296 мм
- Вага сабвуфера: 14,6 кг
Основні | |
---|---|
Виробник | Harman/Kardon |
Стан | Новий |
Тип | Домашній кінотеатр |
- Ціна: 184 000 ₴