Yamaha WX-051 (MusicCast 50)
21 999 ₴
- Немає в наявності
Yamaha WX-051 Black / White
Японська Yamaha надалі розвиває свою мультирумну систему MusicCast і представляє старіший пристрій у лінійці — колонку Yamaha MusicCast 50.
Під'єднати колонку Yamaha MusicCast 50 до домашньої мережі можна як за допомогою Ethernet-кабелю, так і через Wi-Fi або Bluetooth. Крім підтримки мультирумної технології MusicCast колонка готова працювати зі стримінговими сервісами Spotify, Pandora та Rhapsody, а також із радіо SiriusXM. Максимальна якість сигналу, яка підтримує Yamaha MusicCast 50 під час стримінгу через DLNA — 24 біти/96 кГц в Apple Lossless і 24 біти/192 кГц у форматах FLAC, AIFF і WAV.
Завдяки простому дизайну система Yamaha MusicCast 50 прекрасно вписується практично в будь-який інтер'єр. Зручні кнопки на верхній панелі слугують для керування роботою пристрою. Сітчастий сарановий гриль, на якому не видно пил, закриває динаміки на передній і бічних панелях.
MusicCast була розроблена компанією Yamaha «з нуля» для отримання стабільного та надійного в роботі системи мультирум, а також обладнання її сучасним функціоналом. Як ми вже зазначили, однією з найцікавіших особливостей MusicCast є те, що в неї можна вмикати будь-які сумісні компоненти Yamaha. Тобто ви просто можете побудувати систему з наявних у вас компонентів замість придбання набору нової техніки, і не будете прив'язані до певного комплекту.
Технологія MusicCast інтегрована в багато моделей техніки Yamaha, зокрема саундбари, AV-ресивери, бездротові колонки та Hi-Fi-системи. Це означає, що для створення системи мультирум вам не треба купувати якийсь певний комплект обладнання, і її можна скласти з наявних у наявності сумісних компонентів. І навіть якщо ви не думали про будівництво багатокімнатної аудіосистеми, але у вашому розпорядженні є кілька пристроїв Yamaha з MusicCast, ви можете спробувати її скласти просто заради цікавості. Проста інтеграція в межах однієї мережі є неодмінною умовою сучасної системи мультирум, як і підтримка новітніх форматів High-resolution аудіо, а також зручного керування. У MusicСast є всі перераховані вище переваги, а також чудова гнучкість у використанні, і це робить її дуже привабливою.
Вся техніка Yamaha, обладнана MusicCast, підтримує Wi-Fi та Bluetooth. Цим забезпечується взаємодія компонентів усередині системи — для її створення можна використовувати наявний Wi-Fi-роутер або під'єднувати техніку безпосередньо один до одного. Система також проста в настроюванні: все, що вам потрібно, це завантажити застосунок MusicCast на смартфон або планшет. Потім ви під'єднуєте сумісні аудіокомпоненти до наявної мережі та зіштовхуєте їх зі смарт-пристроєм. Це досить просто та за бажання можна постійно нарощувати кількість компонентів у системі. MusicCast дає змогу слухати музику в будь-якій кімнаті, де встановлена відповідна техніка Yamaha, і контролювати її роботу за допомогою одного єдиного застосунка.
Усі компоненти MusicCast мають вбудований Wi-Fi (2,4 ГГц, 802.11 b/g/n) і підтримують DLNA 1.5, завдяки чому можуть дістати доступ до мережевих накопичувачів, а також приймають сигнал безпосередньо за допомогою Bluetooth і AirPlay. Це також означає можливість прослуховування музики з джерела, під'єднаного до одного з компонентів MusicCast, через будь-який інший. Наприклад, ви слухаєте ТВ через саундбар Yamaha, а потім вам треба було відійти в іншу кімнату, і якщо в ній встановлена активна акустика MusicCast, ви зможете продовжити прослуховування звукового супроводу телепрограми.
Завдяки тому, що компоненти MusicCast обладнані вбудованими Bluetooth-модулями (2.1, EDR/A2DP, AVRCP), до мультирум-системі можна під'єднати різні пристрої — колонки або навушники — обладнані BT. Поєднавши їх з MusicCast, ви зможете передавати на них музичний сигнал із будь-якого з компонентів системи. MusicCast підтримує цифрове аудіо з частотою дискретизації до 192 кГц (PCM), а також DSD до 5,6 МГц. Є сумісність з усіма поширеними форматами, зокрема WAV, MP3, WMA, AAC, ALAC, AIFF, FLAC і можливе використання сервісів Spotify, Napster, Juke, Net Radio для розширення можливостей системи.
Функція еквалайзера (EQ) у керувальному застосунку MusicCast дає змогу регулювати ті чи інші частоти, настроюючи звучання музики відповідно до своїх уподобань. Рівні верхніх, середніх і нижніх частот регулюються індивідуально.
Ви можете відтворювати будь-які аудіофайли зі смартфона через бездротове з'єднання Bluetooth або AirPlay. Можна програвати музику з музичних програм, радіозастосунків або відеохостингів на кшталт YouTubeTM.
Модель Yamaha MusicCast 50 доповнена новітньою технологією Bluetooth, що підвищує зручність бездротового передавання аудіо. Ви можете передавати потік музики з Yamaha MusicCast 50 на Bluetooth-сумісні акустичні системи або навушники для індивідуального прослуховування.
На додаток до Bluetooth і AirPlay MusicCast 50 під'єднується до інших пристроїв, включно з телевізором через оптичний вхід або програвачем із вбудованим фонококтором через RCA. А для всіх тих шанувальників домашнього кінотеатру MusicCast 50 можна використовувати як тилові колонки, замінивши потребу в гучномовцях об'ємного звучання. Під'єднання через бездротову мережу до AV-ресивера MusicCast надає без додаткових кабелів колонок кімнатою. З інтеграцією голосового керування Alexa все, що вам потрібно зробити, це попросити. MusicCast 50 забезпечує повну сумісність із пристроями голосового зв'язку Amazon. За допомогою програми MusicCast два пристрої MusicCast 50 можна об'єднати в пару — лівий і правий канали — для отримання стереофонічного ефекту з ширшою площею звукового охоплення.
Огляд акустичних систем Yamaha MusicCast 20 і 50
Колонки Yamaha MusicCast 20 і 50 являють собою новітнє поповнення у відповідному модельному ряду цієї компанії. Зараз MusicCast є найбільш амбітною програмою Yamaha. Вона передбачає не тільки випуск бездротових моделей, а й інтеграцію цієї технології в найрізноманітнішу AV-техніку. Це дало змогу створювати на базі сумісних пристроїв Yamaha масштабовані системи, що розширюються, а також спонукає інших виробників почати розробляти щось подібне. Але й Yamaha не стоїть на місці. Сьогодні MusicCast можна знайти, наприклад, в 11.2-канальному AV-процесорі, програвачі вінілу «все-в-одному» й електронному піаніно.
MusicCast 20 і 50 являють собою гарне рішення для початку знайомства з MusucCast у тому разі, якщо ви поки не плануєте купувати інші моделі Yamaha з цією технологією. Але новинок має й інші переваги. Усі моделі з MusicCast мають широкий набір функцій, проте в колонках MusicCast 20 і 50 якось вдалося розширити цей список. Однак усе перераховано не матиме значення, якщо колонки погано звучать. Зараз ми це перевіримо.
Параметри та дизайн
MusicCast 20 і 50 є активними колонками «все-в-одному» і, хоча вони можуть працювати в різних режимах, найголовнішою є те, що вони самодостатні. Обидві колонки побудовані на базі однакових декодерів, і це добре. Обидві колонки здатні приймати цифровий сигнал із параметрами 24 біт/72 кГц у всіх основних форматах. У колонках передбачена можливість дротового під'єднання до мережі (роз'єм Ethernet), проте більшість користувачів напевно більше зацікавить бездротове з'єднання. На цей випадок тут передбачена підтримка дводіапазонного Wi-Fi 2,4/5 ГГц.
Yamaha чимало попрацювала для розширення списку підтримуваних сервісів MusicCast 20 і 50. Тут є Tidal, Qobuz, Deezer і Deezer Hi-Fi, Spotify і Juke. Також передбачена підтримка голосової системи Alexa. Ви можете передавати музичний сигнал на MusicCast 20 і 50 за допомогою Bluetooth 4.1 з AAC або через AirPlay. Зрозуміло, у списку функцій MusicCast 20 і 50 є й інтернет-радіо, якщо всього перерахованого вам виявилося мало.
Як частина мультирум-системи колонки можна використовувати індивідуально або в «групі». Водночас на них можна подавати сигнал з інших компонентів системи — наприклад, звук із ТВ на колонку, розташовану в іншій кімнаті. Це зручно. Дві такі АС можна використовувати в режимі стереопари. Крім того, якщо ви маєте сумісні AV-ресивер або саундбар Yamaha, MusicCast 20 і 50 можна вмикати і як тилові бездротові колонки. Молодшу модель можна навіть підвісити на стіну, оскільки вона має відповідне кріплення.
MusicCast 50 являє собою, на мою думку, оптимально збалансоване рішення з погляду габаритів. Yamaha максимально оснастила MusicCast 50 різними функціями. Тут є лінійний (на роз'ємах RCA) й оптичний входи, тому в принципі цю колонку можна використовувати спільно з ТВ замість саундбара.
MusicCast 50 має стереофонічну конструкцію, хоча й змонтовану в одному корпусі. Колонка обладнана двома низькочастотними динаміками діаметром 10 см і двома 2-сантиметровими твітерами з м'яким куполом. Максимальна потужність підсилювачів колонки становить 2 х 35 Вт.
MusicCast 20 має монофонічну конфігурацію й обладнана 9-сантиметровим басовиком і 3-сантиметровим ВЧ-динаміком. У цій колонці кожен випромінювач під'єднаний до окремого підсилювача.
Крім покращених характеристик, порівнюючи з колишніми колонками MusicCast, моделі 20 і 50 мають оновлений дизайн, який став привабливішим. На верхній панелі їхнього корпусу розміщена низка кнопок, які дають змогу перемикати входи, керувати відтворенням і переводити колонки в чергувальний режим. Здається, це гарне рішення. Можливість прямого керування колонками (а не тільки через застосунок) забезпечує зручність оперативного використання.
На відміну від інших пристроїв з MusicCast, з якими мені доводилося мати справу, MusicCast 20 і 50 опинилися досить примхливими. Колонки вели себе не так передбачувано та стабільно, як, наприклад, колишній у своєму розпорядженні Yamaha WX-AD10. Сподіваємося, що ці вади будуть усунуті в наступній версії прошивки.
Проте конструктивно обидві колонки дуже гарні. Щільний, якісний пластик із софттач-покриттям у тих місцях, де ви найчастіше торкатиметеся корпусу, справляє приємне враження. Сенсорна панель чутлива, а покриття основи гарантує стійкість колонки на будь-якій поверхні.
Як тестувалися MusicCast 50 і 20?
Обидві колонки поєдналися з бездротовим роутером Huawei B311, через який вони мали доступ до NAS-драйвера Melco N1A, а також до різних сервісів. Bluetooth тестувався через смартфон Essential PH-1, а AirPlay — за допомогою iPad Air. Крім того, MusicCast 50 додатково оцінювалася під час під'єднання через оптичний вхід до телевізора LG 55B7. Як тестовий матеріал використовувалися файли Lossless і High resolution FLAC і AIFF, сервіси Tidal, Spotify, Deezer і Qobuz, інтернет-радіо, а в разі MusicCast 50 ще й ТБ програми.
Якість звучання
Загалом процес під'єднання MusicCast 50 і 20 до бездротової мережі досить простий і не займає багато часу.
Попри те, що обидві колонки побудовані на базі однотипних технічних рішень, між ними є дуже цікаві відмінності. Почнемо з MusicCast 50. Ця колонка має дві головні особливості. Вона здатна звучати потужніше, ніж можна було б очікувати під час її габаритів і відтворює щось схоже на стереозвук. Звичайно, системи, що складаються з двох колонок (наприклад, Klipsch R-41 PM) формують справжню стереокартину, але якщо не робити такого порівняння, то і MusicCast 50 працює краще за більшість конкурентів.
Колонка добре показала себе і як саундбар. MusicCast 50 відтворювала діалоги чітко й артикульовано, і надала звуку глибину та вагомість, яких немає у вбудованої акустики телевізора. Функція посилення басів дала змогу підняти рівень НЧ, але одночасно порушувалася загальна рівномірність звуку, тому я вирішив її вимкнути.
У звучанні було два нюанси, які можуть вам подобається, або ні. Найверхніші частоти в MusicCast 50 досить спокійні. Такий характер звучання колонки зберігався під час відтворення будь-якого контенту. Хоча MusicCast 50 і підтримує відтворення High resolution, подібний тональний баланс більше підходить для прослуховування «стисненого» контенту. У звучанні немає дзвінкості та яскравості, і воно зберігало трохи згладжений характер.
Крім того, MusicCast 50 не має великого запасу за навантаженням. Колонка може звучати по-справжньому голосно в будь-якій кімнаті міської квартири, але, за двома суб'єктивностями, все ж не так розмашисто та потужно, як, наприклад, порівнянне за ціною наведені Klipsch.
MusicCast 20 трохи відрізняється від старшої моделі. За своєї вартості вона має привабливіший вигляд із погляду співвідношення якості та ціни, поготів що дві MusicCast 20 в стереопарі обійдуться вам дешевше, ніж одна MusicCast 50. Тож якщо вам не потрібні додаткові входи, це може стати вигіднішою покупкою. Водночас MusicCast 20 мають живий і захопливіший звук, ніж у старшої моделі. Одна така колонка легко озвучить невелике приміщення на кшталт кухні, але пара складе повноцінний стереокомплект із гарним звуком. У цій колонці режим посилення НЧ мені також не сподобався — два її басові радіатори прекрасно справляються зі своєю роботою без сторонньої допомоги.
Висновки
Технологія MusiсCast є безпрецедентною з погляду розширюваності та гнучкості, але вона представлена як додаткова функція в дорогих моделях. MusicCast 50 і 20 пропонують зробити знайомство з мультирум більш доступним і практичним способом. Так, ці колонки не позбавлені вад, як із погляду програмного забезпечення, так і звуку. Однак їхня функціональна обладнаність, а також можливості розширення систем на їхній основі вражають. MusicCast 20 має кращий вигляд старшої моделі, але обидві вони заслуговують на нашу рекомендації.
Характеристики Yamaha WX-051
- Wi-Fi (2.4 / 5 GHz)
- AirPlay
- Версія Bluetooth/профіль Ver. 2.1 + EDR / A2DP, AVRCP
- Аудіокодек Ver. 4.2 + EDR / A2DP, AVRCP, Audio Codec SBC, AAC
- Максимальна дальність зв'язку 10 м/32,8 футів. 10 в. (Без помех)
- Формат файлу MP3/WMA/MPEG-4 AAC: до 48 кГц/16 бітів, ALAC: до 96 кГц/24 біти, FLAC/WAV/AIFF: до 192 кГц/24 біти
- Ethernet Да
- Вхідний термінал: Оптичний, 3,5 мм, RCA
- Динамік 10 см (3-7/8") НЧ-динамік x 2, 3 см (1-1/8") м'який куполоподібний твітер x 2
- Максимальна вихідна потужність 35 W + 35 Вт
- Споживана потужність 20 Вт
- Енергоспоживання в режимі очікування 1.5 Вт (у режимі очікування Мережа ВКЛ, Bluetooth режима очікування, Бездротове під'єднання), 0,2 Вт (Сіть і Bluetooth у режимі очікування OFF)
- Розміри (Ш х В х Г) 400 x 123 x 200 мм
- Вага 4,5 кг
Основні | |
---|---|
Виробник | YAMAHA |
Стан | Новий |
Тип | Бездротовий |
- Ціна: 21 999 ₴