Arcam SA20
46 999 ₴
- В наявності
- Код: Arcam HDA SA20
Arcam SA20
Arcam SA20 являє собою інтегральний підсилювач, дорожчий модель із двох у новій серії HDA. Arcam SA20 працює не в класі D, який став дуже популярним, але й не в A/B. Натомість в Arcam SA20 використовується фірмова технологія Class G, і на сьогодні він є найдоступнішим за вартістю апаратом цієї фірми з таким посиленням. Підсилювач Arcam SA20 виготовлений у модному індустріальному дизайні, який мені подобається, а його передня панель розумно організована. Тут є дисплей, що показує режими роботи підсилювача, а також усі органи керування, щоб вам не зажадався пульт ДК. Оздоблення апарата не сріблясте, не чорна і навіть не сіра, але має дуже привабливий вигляд і дає змогу Arcam SA20 добре виглядає разом з іншими Hi-Fi-компонентами.
Схемотехніка класу G є цікавою спробою усунути вади, властиві класу A/B. Найбільш очевидними з них вважаються перехідні спотворення («ступенька»), що виникають, коли сигнал перетинає нульове значення, переходячи з позитивної зони в негативну. За останні 30 років спеціалізувалося багато спроб розв'язати цю проблему й найцікавіше з них — перевести обидва вихідних каскади в чистий клас А або використання широтно-імпульсної модуляції.
Arcam продублював більшу частину внутрішньої конструкції SA20. Він має два блоки живлення, а основні компоненти вихідних каскадів також входять паралельно. На невеликій вихідній потужності Arcam SA20 працює в класі A, як і підсилювачі зі схемотехнікою A/B, але коли потрібно «піддати жару», у справу вступає додатковий блок живлення. Arcam стверджує, що ця технологія працює ефективно, хоча вона дорога та складна в реалізації. Водночас, якщо використовувати Arcam SA20 з дуже чутливою акустикою або на малих рівнях гучності, ці додаткова вихідна потужність може й не знадобитися. Але й наявність такого «запасу» ніколи не буде зайвим.
Підсилювач Arcam SA20 має чотири входи на роз'ємах RCA, що є цілком достатнім для більшості систем. Також Arcam SA20 має вбудований фонокоректор для MM-звукознімача програвача вінілових дисків. Arcam завжди обладнував свої підсилювачі входом фонокоректора, а тепер це стало дуже потрібним. Незвичайним для моделей Arcam цього класу є те, що SA20 обладнаний ще й трьома цифровими входами — двома коаксіальними й одним оптичним. Вбудований ЦАП у підсилювачі вироблений на основі мікросхеми ESS Sabre 9038K2M. Користувач має можливість вибирати із семи режимів роботи цифрового фільтра для точного індивідуального настроювання характеру звучання підсилювача.
Arcam SA20 має вихід на навушники на роз'єм mini-jack 3,5, а також вхід на такому ж роз'ємі для швидкого під'єднання джерел сигналу. Гвинтові клеми для під'єднання акустичних систем є одними з найнадійніших для техніки цього класу. Підсилювач комплектується зручним пультом ДК, з якого можна також керувати CD-плеєром CDS50 і аудіостримером. Підсилювач обладнаний інтерфейсом Ethernet, який використовується для керування мережею в системах мультум і дасть змогу налаштовувати роботу Arcam SA20. Функції відтворення контенту через мережу тут немає, але, можливо, вона буде додана свого часу.
Огляд підсилювача Arcam SA20
Підсилювач Arcam SA20 зовсім недавно з'явився на ринку, проте вже встиг заробити масу позитивних відгуків від власників і журналістів. І це не дивно — по суті, він являє собою об'єднані в одному корпусі старий добрий підсилювач A29 і чудовий цифровоаналоговий перетворювач із можливістю керування мережею. І все це за ціною меншою, ніж було в оригінального Arcam A29!
Фірмова особливістю підсилювачів Arcam середнього та вищого рівня є використання в них вихідних каскадів, що працюють у класі G. І нехай це не повний аналог іскій іншими сенсуальними дамами точки G, великий поштовх у здобутті задоволення від прослуховування музики він вносить. З погляду досягнення ультимативної якості звуку в транзисторній техніці найкращим, як і раніше, є клас А, у якому транзистори постійно відкриті в будь-який момент часу. Відповідно, у ньому повністю немає перехідних спотворень. Однак із погляду повсякденної експлуатації та витрат на виробництво такі підсилювачі накопичують істотні обмеження. По-перше, з погляду енергоспоживання — «їдають» вони як гарний електронагрівальний прилад, так і навколишній простір гріють неслабо. По-друге, для забезпечення адекватного харчування на будь-яких рівнях потужності потрібен солідний блок живлення з гарним запасом. Все це разом призводить до того, що гарні потужні підсилювачі в класі А важать багато десятків кілограмів і варті серйозних грошей.
Наприкінці 1970-х років інженери компанії Hitachi запропонували цікаве рішення, яке згодом й отримало назву класу G. Воно полягає в організації декількох паралельних ліній живлення вихідного каскаду, включення яких у роботу визначається рівнем сигналу і, як наслідок, потребою в енергії. Спрощено це має такий вигляд — на низькій гучності підсилювач працює в класі А, отримуючи живлення по одній не дуже потужній лінії. Однак щойно амплітуда сигналу істотно зростає й потрібна додаткова потужність, почергово під'єднуються додаткові лінії, водночас підсилювач переходить у режим АВ. Це дає змогу зберегти чудову розбірливість дрібних деталей завдяки тому, що немає перехідних спотворень і одночасно забезпечити гарний контроль навантаження. І все це з чудовою ефективністю, позаяк набагато менше енергії витрачається на обігрівання приміщення. Донедавна це рішення застосовувалося досить рідко, оскільки вимагав великої обчислювальної потужності та швидкодії від мікропроцесорів, що відповідають за керування живленням. Сучасні ж чипи дають змогу оперативно реагувати на зміну потреби в потужності та вчасно під'єднувати додаткові лінії. Отже, такі підсилювачі поєднують у собі звукові переваги класу А з високою енергоефективністю.
Крім оригінальної схеми вихідного каскада Arcam SA20 вирізняється чудовим функціональним обладнанням. Тут є вбудований фонокоректор для ММ-картриджів і цифроаналоговий перетворювач, побудований на чипі ESS9038K2M. Завдяки наявності оптичного цифрового входу апарат можна використовувати для під'єднання до аудіовиходу сучасних Smart TV, отримавши, Отже, розкішна якість звуку для будь-яких застосунків. Потужність становить 90 ватів на канал, водночас представники компанії стверджують, що перші 20 ватів здебільшого підсилювач відпрацьовує в класі А. Тут також є прямий вхід на підсилювач потужності з регулюванням чутливості, що дає можливість не просто використовувати Arcam SA20 в системах домашнього кінотеатру для посилення фронтальних каналів, а й точно погоджувати його за рівнем з іншими підсилювачами в системі.
Перші враження від роботи підсилювача Arcam SA20 виявилися цілком очікуваними, причому — у гарному сенсі. Оскільки фірмовий почерк підсилювачів Arcam серії A мені знайомий давно та дуже добре, то фактично можна говорити про зустріч зі старим добрим другом, оскільки схемотехніки Arcam SA20 є їхнім прямим спадкоємцем. Почерк проявляється передусім у дуже акуратній і ніжній роботі з тембрами та тихими звуками, що скидається на щось, як-от звучання гарних лампових однотактних підсилювачів. Однак у той момент, коли того вимагає фонограма, система видає дуже бадьорий і динамічний звук, що зберігає водночас завжди властиві техніці Arcam витонченість.
Водночас переваги класу G, у якому працюють вихідні каскади апарата, найкраще продемонструвалися тоді, коли ми під'єднали до підсилювача програвач вінілу. І нехай на ньому була встановлена досить проста головка звукознімача AT-95, вона видала просто чудовий бас на KISS «Dynasty» і Cerrone «Supernature». А це якраз та музика, яку потрібно слухати голосно! І Arcam SA20 не підготував — пульсувальний ритм і драйв хітів кінця 1970-х років просто заводжував ноги пускатися в пляс.
Характеристики Arcam SA20
- Вихідна потужність 2 х 90 Вт (8 Ом)
- Коефіцієнт гармонік 0,003%
- ЦАП ESS9038K2M
- Входи лінійний Aux (3,5 мм, лицьова панель), 3 лінійних RCA, роз'єми MM-фонокоригатора (можуть бути переведені в режим лінійного входу), оптичний, 2 коаксіальні, LAN-порт
- Виходи Pre Out (RCA), гніздо для навушників (3,5 мм)
- Міцна комутація RS-232, USB-порт для оновлення ПЗ та живлення додаткового обладнання (5 В/100 мА), клема заземлення
- Виходи на АС 4 високоякісні гвинтові клеми
- Споживана потужність 500 Вт
- Пульт дистанційного керування універсальний, навчальний, з підсвіткою кнопок
- Вага 10,6 кг
Arcam SA20 купити в Світі Акустики за найкращою ціною в Україні
Основні | |
---|---|
Виробник | Arcam |
Номінальна потужність | 90 Вт |
Стан | Новий |
Тип | Інтегральний підсилювач |
- Ціна: 46 999 ₴